WSA artykuł

Upadłość Getin Noble Bank

Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawa ogłosił w dniu 20 lipca 2023 r. upadłość Getin Noble Bank. Biorąc pod uwagę wcześniejsze decyzje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego o pozostawieniu w upadłym Banku tylko i wyłącznie kredytów CHF (walutowych) przypominamy i doradzamy wszystkim, którzy jeszcze mają takie kredyty (także wtedy gdy sprawa sądowa o uniewaznienie umowy jest w toku) aby w terminie do 19.08.2023 r. zgłosić swoją wierzytelność za pośrednictwem Krajowego Rejestru Zadłużonych.

Doradzamy skorzystać z instrukcji dostępnej na stronie KRZ – https://krz-info-prod.apps.ocp.prod.ms.gov.pl/krz-help/Zg%C5%82oszenie_wierzytelno%C5%9Bci_bankowych.mp4

Brak zgłoszenia wierzytelności może skutkować niemożnością odzyskania pieniędzy przy ewentualnej wygranej w sprawie o unieważnienie umowy kredytowej.

nastronerejestr

Wygrana CHF

Miło nam poinformować, iż klient kancelarii, wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Poznaniu z dnia 12.07.2023 r., wygrał sprawę z bankiem o unieważnienie kredytu CHF. Sąd ostatecznie stwierdził nieważność umowy oraz nakazał bankowi zwrócić wszystko co otrzymał od kredytobiorcy a kredytobiorca ma zwrócić kwotę otrzymanego kapitału – oczywiście w PLN. Tym samym kredyt CHF zaciągnięty w 2008 r. został praktycznie całkowicie spłacony w 2023 r.